Rok rodiny a sv. Josefa

Modlíme se společně v rodině
V pátek 11. 6. 2021 požehnal náš duchovní otec P. Ján Kubis putovní ikonu svaté rodiny, a to při příležitosti 1. dne společných modliteb ke svatému Josefovi. Tato ikona bude propojovat členy naší farnosti při prožívání Roku rodiny, vyhlášeném papežem Františkem.

V kostele je připravena zapisovací tabulka s termíny pro návštěvu ikony v rodinách. Může se zapojit každý, kdo se touží přiblížit svaté rodině a intenzivněji se setkat s jejími členy v tichosti u sebe doma. Udělejte si pro svatou rodinu místo – nejen na čestném místě svého domova, ale především ve svém srdci a také v každodenních všedních činnostech. Možná právě setkání se svatou rodinou u nás doma prostřednictvím její ikony nám pomůže ledacos vyřešit nebo pochopit.

Ikona může u vás doma zůstat jeden týden, od neděle do neděle. Předávání z rodiny do rodiny proběhne vždy při mši svaté v 9 hodin anebo podle domluvy mezi zapsanými. Proto, prosím, uvádějte do tabulky své telefonní číslo. Putování začíná v neděli 27. 6. 2021.

Občas se v kostele objeví modlitby ke svatému Josefovi. Vezměte si je a Josefa oslovte. Bude rád.

Svatý Josef s Marií a Dítětem Ježíšem ať žehná celé naší farnosti.