Otevřený kostel (betlém) v adventní době

 V letošním roce jsme se u příležitosti výročí 800 let od prvního vánočního betlému rozhodli zpřístupnit veřejnosti velký kostelní betlém již v adventní době. Zároveň nabízíme bohatý doprovodný program s vánoční tématikou.

9. 12. kostel otevřen od 9:00 do 12:00

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH: PUTOVÁNÍ DO BETLÉMA (loutkové představení pro děti)

Marii a Josefa čeká dlouhá cesta z Nazareta do Betléma. Společnost jim bude dělat jejich věrný oslík, který se ničeho nezalekne a doveze Marii až do malé stáje za městem, kde se má narodit všemi tak toužebně očekávané děťátko.

Představení začíná v 9:15, 10:15 a 11:15

17. 12. kostel otevřen od 15:00 do 17:30

VÁNOČNÍ KONCERT KIDS BAND & RÁĎOVÉ (autorské i tradiční vánoční koledy z dílny muzikantského ráje)

Zazpívají dětská skupina Kids & band a Ráďové doprovázené fotkami Lenky Hurdálkové. Zazní i nová Vánoční píseň pro rok 2023.

Představení začíná v 15:30

23. 12. kostel otevřen od 9:00 do 12:00

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

V kostele pro Vás bude připravené Betlémské světlo – plamínek z jeskyně pod bazilikou Narození Páně v Betlémě (Izrael), který tradičně rozvážejí skauti a skautky z celého světa. Představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství. Nezapomeňte si vzít svíčku nebo lucerničku, aby Betlémské světlo mohlo zazářit i ve vašich domovech.

SV. FRANTIŠEK A VÁNOCE (interaktivní program pro děti)

V italském městečku Greccio zavládla vánoční atmosféra a zároveň i zvědavost. Bratr František něco chystá, po celém okolí shání různé věci, půjčuje si zvířata, prosí vesničany o pomoc a slibuje jim nevšední podívanou, kterou ještě nezažili…

Začátek programu v 9:15, 10:15 a 11:15

24. 12. kostel otevřen od 15:00 do 16:00 (poté následuje vánoční bohoslužba)

ZPÍVÁNÍ KOLED U BETLÉMA (R. Matyska s dětmi)

Přijďte se před štědrovečerní večeří naladit na vánoční atmosféru, zazpívejte si s námi u betléma tradiční vánoční koledy a odneste si domů Betlémské světlo, aby mohlo zářit i pod vaším stromkem. Po zpívání koled je možné zůstat i na vánoční mši pro rodiny s dětmi.

16:00 VÁNOČNÍ MŠE PRO RODINY S DĚTMI 24:00 PŮLNOČNÍ MŠE

Bohoslužby jsou doprovázené zpěvem vánočních koled.